SEVA-FLORA s.r.o. Mikulovská 366 Valtice
+420 519 352 405
info@seva-flora.cz

Zelenina

Zeleninu pěstujeme i šlechtíme

Celer

Celer bulvový Maxim (Apium graveolens Maxim)
Jedná se o pozdní odrůdu bulvového celeru, určenou pro sklizeň v září a říjnu. Není náchylná na vybíhání do květu a je odolná vůči napadení septoriózou. Bulvy mají universální použití.

Cibule

Cibule Hiberna (Allium cepa)
Hiberna je ozimá cibule určená pro raný i pozdní sběr a přímou spotřebu, není vhodná pro dlouhodobé skladování.
Cibule Karmen
Kvalitní osvědčená a výnosná poloraná cibule s červenou slupkou. Je určená pro jarní výsev i pěstování ze sazečky. Vhodná pro přímý konzum a z výsevu je dobře skladovatelná.
Cibule Všetana
Osvědčená poloraná odrůda pro skladování i sklizeň svazkové zelenačky. Cibule jsou vřetenovitého tvaru se světle okrovou slupkou a dobře zataženým krčkem, jemné chuti. Pěstuje se z přímého jarního výsevu i ze sazečky.

Fazol

Fazol Jitka (Phaseolus vulgaris)
Fazole Jitka paří k pozdnějším odrůdám tyčkových fazolí.

Paprika

Paprika Bivoj (Capsicum annuum)
Pozdní odrůda papriky Bivoj je vhodná pro polní i skleníkové pěstování. Vyznačuje se středně dlouhými až dlouhými středně žlutými plody.
Paprika Diana
Nehybridní poloraná až pozdní odrůda zeleninové papriky pro polní pěstování. Plody středně velké, žlutobílé, v botanické zralosti červené barvy. Je silnostěnná, sladká, vhodná na přímý konzum i konzervování.
Paprika Pralinka (Capsicum annuum)
Tento druh malé papriky je určený pro polní, ale i balkónové pěstování se sklizní od června do října. Plody této papriky mají zabarvení žlutobílé až červené a jsou vhodné i ke konzervování.
Paprika Prima
Pozdně podzimní nebo poloraná odrůda silnostěnné papriky. Tato aromatická paprika je vhodná pro pěstování ve sklenících a foliovnících. Při sklizni má tmavě rudou barvu. Je též vhodná pro přímý konzum, ke kuchyňskému zpracování nebo k sušení.
Paprika Xenie (Capsicum annuum)
Paprika Xenie patří k pozdním odrůdám určeným pro pěstování na poli i ve skleníku. Zralé červené a žlutozelené plody jsou vhodné pro přímou konzumaci.

Okurka

Okurka nakládačka Fatima F1
Hybrid okurky nakládačky se štíhlými plody s hustými jemnými bílými ostny. Plod je geneticky nehořký a zůstává štíhlý a nepřerůstá. Je rezistentní k plísni okurkové, virové mozaice okurek, padlí a černi okurkové.
Okurka nakládačka Regina F1
Hybrid bujného vzrůstu s převážně samičím kvetením, štíhlými plody s hrubou, řídkou bradavičnatostí a bílými ostny. Je vysoce tolerantní k plísni okurkové. virové mozaice okurek, padlí, černi okurkové a bakterióze. Pomalu přerůstá. Rostliny dobře regenerují.
Okurka skleníková Marta F1
Vysoce výnosný raný hybrid s čistě samičím kvetením. Hadovitý plod s jemnými podélnými rýhami má jemnou slupku a kvalitní dužinu výborné chuti.

Rajče

Rajče keříčkové Jitka
Raná polní odrůda. Plod kulovitý středně velký, pevný a velmi chutný. Kvalitou se vyrovná tyčkovým rajčatům a přitom nepotřebuje oporu a vyštipování.
Rajče keříčkové Odeon
Vyznačuje se nejen svým mohutnějším vzrůstem, ale také vhodností k přímé spotřebě.
Rajče keříčkové Proton
Středně raná odrůda rajčete s velmi pevnými, oválně kulovitými až kulovitými plody střední velikosti (70-80 g). Velmi dobře snáší krátkodobé skladování, a proto je vhodná i pro ruční sběr a přímý konzum.
Rajče keříčkové Salus
Středně raná, výnosná odrůda keříčkového rajčete kompaktního vzrůstu pro polní pěstování s pevnými, oválnými, středně velkými plody (60-80 g). Pro vyšší obsah sušiny je vhodná i k výrobě kečupů. Rajčata mají vyšší obsah vitamínu A a C.
Rajče Tyčkové F1 Dagmar
Raný až poloraný hybrid vhodný pro rychlení, v teplejších oblastech i pro polní pěstování. Plody jsou pevné s dobrou odolností proti praskání a přezrávání.
Rajče Tyčkové F1 Orfea
Raný až poloraný hybrid vhodný pro rychlení, v teplejších oblastech i pro polní pěstování. Plody jsou pevné s dobrou odolností proti praskání a přezrávání.
Rajče Tyčkové F1 Tornádo
Poloraný hybrid s univerzálním použitím. Vhodný pro fóliovníky, skleníky i polní pěstování. Plod kulovitý až ploše kulovitý, hladké bez žíhání, středně velké až větší. Vyžaduje vyrovnaný vláhový režim, aby se předešlo praskání plodů.

Ředkvička

Ředkvička Duo (Raphanius sativus)
Velmi raná dvoubarevná červenobílá ředkvička odolná vůči praskání bulviček nebo vybíhání do květu. Má jemnou a nasládlou chuť, je vhodná k pěstování na poli i pro rychlení.

Salát

Salát hlávkový Lednický (Lactuca sativa)
Tato raná středně velká odrůda salátu má hlávky dobře uzavřené a zdárně odolává i jarním mrazíkům. Je vhodná pro pěstování ve volné půdě i pod fólií.
Salát hlávkový letní Zeus
Odrůda letního salátu máslového typu pro pozdně jarní, letní i podzimní sklizně. Tvoří dobře uzavřené, velké, velmi pevné hlávky o hmotnosti až 1 kg. Je odolný proti vybíhání do květu.

Tykev

Tykev Goliáš
Rozložitá plazivá rostlina se zavalitými, kulovitými až oválnými plody ohnivě oranžové barvy s jemnou, nasládlou dužninou silnou 3-5 cm. Plod dosahuje hmotnosti 18-30 kg, někdy až 50 kg. Dýně jsou vhodné pro přímou spotřebu, kuchyňskou úpravu, konzervaci kompotováním na džemy i jako krmivo pro domácí zvířata.
Tykev Jack ó Lantern (Cucurbita pepo)
Okrasný druh jednoleté poléhavé/popínavé tykve milující slunné a teplé prostředí s podzimní sklizní v září/říjnu.