SEVA-FLORA s.r.o. Mikulovská 366 Valtice
+420 519 352 405
info@seva-flora.cz

Nabídka

 

Okurka

nakládačka Fatima F1: Hybrid okurky nakládačky se štíhlými plody s hustými jemnými bílými ostny. Plod je geneticky nehořký a zůstává štíhlý a nepřerůstá. Je rezistentní k plísni okurkové, virové mozaice okurek, padlí a černi okurkové.

skleníková Marta F1:  Vysoce výnosný raný hybrid s čistě samičím kvetením. Hadovitý plod s jemnými podélnými rýhami má jemnou slupku a kvalitní dužinu výborné chuti.

      nakládačka Regina F1: Hybrid bujného vzrůstu s převážně samičím kvetením, štíhlými plody s hrubou, řídkou bradavičnatostí a bílými ostny. Je vysoce tolerantní k plísni okurkové. virové mozaice okurek, padlí, černi okurkové a bakterióze. Pomalu přerůstá. Rostliny dobře regenerují.

Paprika

paprika xenie 1

Xenie: Poloraná, nepálivá, úrodná kapie pro polní pěstování i k rychlení. Pevná vyšší rostlina s větším trojúhelníkovým plodem s výrazným zašpičatěním na konci. Barva plodů přechází od světlezelené přes světlou bíle-nazelenalou do tmavě červené. Je velmi vhodná pro přímý konzum, ke kuchyňskému i konzervárenskému zpracování.

Diana: Nehybridní poloraná až pozdní odrůda zeleninové papriky pro polní pěstování. Plody středně velké, žlutobílé, v botanické zralosti červené barvy. Je silnostěnná, sladká, vhodná na přímý konzum i konzervování.

Prima: Pozdně podzimní nebo poloraná odrůda silnostěnné papriky. Tato aromatická paprika je vhodná pro pěstování ve sklenících a foliovnících. Při sklizni má tmavě rudou barvu. Je též vhodná pro přímý konzum, ke kuchyňskému zpracování nebo k sušení.

Rajče keříčkové

Jitka: Raná polní odrůda. Plod kulovitý středně velký, pevný a
velmi chutný. Kvalitou se vyrovná tyčkovým rajčatům a přitom nepotřebuje
oporu a vyštipování.

Odeon: Vyznačuje se nejen svým mohutnějším vzrůstem, ale také vhodností k přímé spotřebě.

Proton: Středně raná odrůda rajčete s velmi pevnými, oválně kulovitými až kulovitými plody střední velikosti (70-80 g). Velmi dobře snáší krátkodobé skladování, a proto je vhodná i pro ruční sběr a přímý konzum.

Salus: Středně raná, výnosná odrůda keříčkového rajčete kompaktního vzrůstu pro polní pěstování s pevnými, oválnými, středně velkými plody (60-80 g). Pro vyšší obsah sušiny je vhodná i k výrobě kečupů. Rajčata mají vyšší obsah vitamínu A a C.

Cibule

cibule všetana...

Karmen: Kvalitní osvědčená a výnosná poloraná cibule s červenou
slupkou. Je určená pro jarní výsev i pěstování ze sazečky. Vhodná pro
přímý konzum a z výsevu je dobře skladovatelná.

ozimá Hiberna: Výnosná odrůda s velkou kulovitou ažmírně ploše kulovitou cibulí se středním krčkem. Dužina je bílá, pevná, jemná se skvělou chutí. Ideální doba k setí konec srpna nebo začátek září.

Všetana: Osvědčená poloraná odrůda pro skladování i sklizeň
svazkové zelenačky. Cibule jsou vřetenovitého tvaru se světle okrovou
slupkou a dobře zataženým krčkem, jemné chuti. Pěstuje se z přímého
jarního výsevu i ze sazečky.

Tykev

Goliáš: Rozložitá plazivá rostlina se zavalitými, kulovitými až oválnými plody ohnivě oranžové barvy s jemnou, nasládlou dužninou silnou 3-5 cm. Plod dosahuje hmotnosti 18-30 kg, někdy až 50 kg. Dýně jsou vhodné pro přímou spotřebu, kuchyňskou úpravu, konzervaci kompotováním na džemy i jako krmivo pro domácí zvířata.

Měsíček lékařský Plamen plus

Plnokvětá oranžová bylina s vysokým výnosem dosahující výšky až 80 cm, které svědčí slunné místo a hlinitopísčitá půda s živinami, zároveň však patří mezi nenáročné letničky. Můžete ji vysévat přímo na záhon, vyznačuje se rychlým růstem. Měsíček má široké využití v léčitelství a pro svou výraznou barvu je používán i v potravinovém průmyslu.

Jitrocel kopinatý Libor

Vytrvalá rostlina s charakteristickými
listovými růžicemi, dorůstající do výšky 30 cm. Sbíráme listy a sušíme
na slunci nebo při teplotě do 40°C. Droga má protizánětlivé,
antibakteriální účinky. Užíváme ve formě nálevu či sirupu při zánětech
horních cest dýchacích.

Krmivo – Slunečnice českého původukrmivo slunecnice

Návod na použití: Určeno zejména do krmítek pro přikrmování ptactva v zimním období a k celoročnímu krmení opeřenců, morčat, potkanů, myší, křečků atd.

Trvanlivost: dle data spotřeby na obalu.

Nákupem tohoto výrobku podporujete regionálního (nebo českého) pěstitele a výrobce.

Balení: 1 kg, 3 kg a 35 kg

Agropeletky

Stelivo a topivo z naší pšeničné slámy. Více informací zde.