SEVA-FLORA s.r.o. Mikulovská 366 Valtice
+420 519 352 405
info@seva-flora.cz

Byliny

Created with Sketch.
previous arrow
next arrow
Slider

 

Anýz Jaron (Pimpinella annisum)
Anýz je aromatická jednoletá rostlina náročná na teplo a lehčí půdy dorůstající až 60 cm. Po jejím odkvetení se sbírají plody využitelné v potravinářství i léčitelství (tlumí kašel, povzbuzuje trávení, zároveň tlumí plynatost a křeče a působí proti střevním parazitům).

Fenykl Moravský (Feoniculum vulgare)
Výrazně aromatická dvouletá bylina pěstovaná pro své plody. Své využití nalézá nejen v potravinářství, ale i v oblasti medicíny (tlumí křeče, pomáhá s nemocemi dýchacích cest).

Heřmánek pravý Bohémia (Matricaria recutita)
Jednoletá léčivá vonná bylina dorůstající až 50 cm používaná nejčastěji v kosmetice a léčitelství (léčí záněty, tlumí kašel a křeče, pomáhá od bolesti, celkově zklidňuje a má další léčebné účinky). Je vhodný k užívání i pro kojence.

Levandule lékařská Krajová (Lavandula angustifolia)
Silně aromatický léčivý polokeř uplatňující se v kosmetice i kuchyni mající i zklidňující účinky (používaný při bolestech hlavy, proti nespavosti nebo nervozitě). Vhodné je pro něj sušší prostředí s hlinitopísčitou půdou.

Měsíček lékařský Plamen Plus (Callendula officinalis)
Plnokvětá oranžová bylina s vysokým výnosem dosahující výšky až 80 cm, které svědčí slunné místo a hlinitopísčitá půda s živinami. Měsíček má široké využití v léčitelství a pro svou výraznou barvu je používán i v potravinovém průmyslu.

Saturejka vytrvalá (Satureja montana)
Saturejce prospívá slunné prostředí s hlinitopísčinou propustnou půdou. Využití nachází v kuchyni jako koření a v léčitelství zejména pro svou pomoc při trávení.

Šalvěj lékařská Krajová (Salvia officinalis)
Šalvěj je aromatický polokeř dorůstající až 70 cm. Daří se jí v podobném prostředí jako saturejce, tedy na slunném místě s propustnou půdou. Využívá se jako koření, v léčitelství (má protizánětlivé a antibakteriální účinky) i kosmetice.

Topolovka (Alcea)
Trvalka dorůstající i dvou metrů u které se sklízí rozkvetlé květy má své místo v kosmetice i léčitelství (chrání sliznice celého těla, pomáhá při zažívání i proti ekzémům). Vyhovuje jí slunné místo v závětří s hlubokou písčitou a humózní půdou.

Tymián Krajový (Thymus vulgaris)
Nízký aromatický polokeř libující si na slunných místech se sušší a lehkou půdou. Využívá se v kuchyni jako koření i v léčitelství (pomáhá při trávení, mírní kašel, působí protizánětlivě i proti bakeriím a parazitům), okrajově jej využívá i kosmetický průmysl.

Yzop lékařský Blankyt (Hyssopus officinalis)
Aromatický léčivý polokeř vydrží růst na slunných suchých (vápencových) místech až pět let. Využití nalézá v gastronomii i léčitelství (pomáhá při trávení a při problémech dýchacích cest, působí protizánětlivě a dezinfekčně).

 

Objednat